Mniej popularne kierunki

Kiedy mowa jest o naszych rodakach pracujących poza granicami kraju, najczęściej dyskusja schodzi na takie kraje, jak wielka Brytania i Irlandia, a rzadziej na przykład na Niemcy, chociaż to jest akurat kraj, gdzie pracuje największa liczba naszych rodaków. Inne kraje są w takich dyskusjach pomijane, chociaż i w nich naszych obywateli jest całkiem sporo. Na przykład praca za granicą Holandia to bardzo często wybierana opcja,
ale są oczywiście też inne. Praca za granicą Holandia oznacza często zatrudnienie także w Belgii, a czasami też we Francji. Coraz popularniejsze stają się również kierunki śródziemnomorskie, chociaż na nie decyduje się cały czas stosunkowo niewiele osób.
Holandia, Hiszpania, Austria…
O pracy za granicą w Holandii już wspomnieliśmy i jest to jeden z głównych kierunków naszych wypraw, chociaż oczywiście nie najpopularniejszy. Gdzie jeszcze jeżdżą nasi rodacy?
Cały czas wiele pracy jest w Skandynawii, gdzie zwłaszcza w okresie letnim pojawia się masa ofert pracy w rolnictwie. Są to propozycje związane głównie ze zbiorem owoców, ale coraz częściej jest to także praca w przetwórstwie.
Z kolei wycieczki na południe europy związane są przede wszystkim z turystyką. Praca na Cyprze i w Grecji związana jest z brakiem rąk do pracy w sytuacji, kiedy do niewielkiego miasteczka przyjeżdża nagle w sezonie kilka razy więcej ludzi niż jest tam mieszkańców.
Co ciekawe, wyjazdy na Półwysep iberyjski nie są zbyt często związane z turystyką, ale z kwestiami obejmującymi przede wszystkim informatykę. Nasi specjaliści w tej dziedzinie są cenieni na całym świecie i akurat tam pojawiają się w ostatnim czasie liczne oferty dla osób z tej branży.

Copyright Znajdz 2024
Tech Nerd theme designed by Siteturner