Pierwsza wizyta u ortodonty

 

            W Internecie można znaleźć bardzo różne propozycje odnośnie tego, kiedy po raz pierwszy powinniśmy się udać do ortodonty. Czasami nawet można spotkać z dużym rozrzutem wśród rad stomatologów. W związku z tym, jak należy się realnie zachować?

Reagujmy na problemy dzieci

            Najważniejsze jest wczesne reagowanie na problemy dzieci. Tylko co to oznaczy „reagować wcześnie” i na jakie konkretnie problemy? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, ale uprawnione jest twierdzenie, że ortodonta Warszawa powinien być odwiedzony przez nasze dziecko w momencie, kiedy tylko zauważymy jakiś niepokojący sygnał. Takim sygnałem może być nie do końca prosty ząb lub ząb pojawiający się w nie do końca prawidłowym miejscu. I jak najbardziej dotyczy to także zębów mlecznych. Nie wolno o tym zapominać. Zły rozwój zębów mlecznych jest bezpośrednią zapowiedzią problemów z zębami stałymi.

            A co, jeśli udamy się do ortodonty za wcześnie lub zupełnie niepotrzebnie? W najgorszym przypadku będziemy musieli pogodzić się ze zmarnowanymi pieniędzmi za wizytę. Tylko czy na pewno są to pieniądze zmarnowane, skoro dzięki nim wiemy, że z naszym dzieckiem jest wszystko w porządku?

Osoby dorosłe

            Wiele dorosłych osób jest świadoma problemów, ale je ignoruje uważając, że nie są to problemy poważne. Oczywistym jest, że te osoby już dawno powinny były dowiedzieć ortodontę.

            Większość przypadków to oczywiście tylko podejrzenia, bo nie zawsze zęby muszą być zwyczajnie krzywe. Czasami po prostu są one zbyt blisko siebie. Czasami nie zachodzą na siebie tak, jak powinny. Kiedy indziej można zauważyć u siebie nadmierną tendencję do pojawia się kamienia w niektórych miejscach, a kiedy indziej można wyraźnie dostrzec szybkie ścieranie się niektórych powierzchni zębów lub odsłonięte korzenie. W takich przypadkach trzeba od razu iść prosto do ortodonty.

Copyright Znajdz 2024
Tech Nerd theme designed by Siteturner