Złoto lokacyjne

Złoto inwestycyjne znacznie częściej określa się mianem złota lokacyjnego i można powiedzieć, e jest to też bardziej trafne określenie. Związane jest to przede wszystkim z tym, że złoto inwestycyjne nie będzie dla nas pracowało, a taka jest zazwyczaj istota inwestycji. Kiedy inwestujemy w akcje spółki, nasze pieniądze stają się częścią jej kapitału, dzięki czemu firma ma więcej pieniędzy na rozwój. Złoto samo w sobie się nie rozmnoży, ale może trochę urosnąć, przynajmniej w rozumieniu finansowym, jak również na pewno nie zniknie. Jest to zatem znakomita lokata kapitału.
Bezpieczna lokata
Praktycznie od zawsze złoto uchodzi za idealny sposób zabezpieczenia swojego kapitału. Do niedawna kraje przechowywały swoje rezerwy właśnie w złocie, a do dzisiaj jeszcze złoto pełni ważną funkcję w rezerwach, chociaż nie jest już aż tak ważne. Jeśli złoto lokacyjne jest dobre dla państw, musi być też dobre dla nas, chociaż oczywiście należy mieć w stosunku do niego realistyczne oczekiwania.
Jeśli spojrzymy na ceny złota w ciągu chociażby ostatniego półwiecza, zauważymy niemal trend liniowy, czyli ciągły wzrost cen o podobnym tempie. Jeśli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy oczywiście góry i doliny, pojedyncze wahnięcia, w niektórych momentach historii nawet całkiem spore, ale ogólnie rzecz biorąc, w perspektywie przynajmniej kilku lat, nasza inwestycja jest znakomicie przewidywalna i do tego możemy mieć pewność, że nie nastąpi żaden nagły krach. Tak długo, jak nie nauczymy się produkcji złota w jakiś alchemiczny sposób, na rynku złota nic wielkiego się nie stanie.

Copyright Znajdz 2024
Tech Nerd theme designed by Siteturner